Adres:

Fundacja Rzeka EN

Samoklęski 84

21-132 Kamionka

KRS 0000785541

biuro@rzeka-en.pl

tel.: +48 668 555 373

Nr konta w BNP Paribas:

Nr konta: PL 52 1600 1462 1821 9171 2000 0001

BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX

Social media:

Przydatne dokumenty:

Statut Fundacji

Polityka Prywatności

Regulamin płatności

Anna Radziejewska (mezzosopran) ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu profesora Jerzego Artysza w Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych.

       Występowała  w wielu teatrach operowych oraz salach koncertowych Europy i Azji( m.in. Teatro alla Scala, Bayerische Staatsoper, Opera National de Paris, Grand Theatre de Geneve, Theater an der Wien, Luzernertheater, Opera w Kolonii, WDR Concert Hall Kolonia, Grand Theatre Aix-en provence, Vlaamse Opera, Opera National du Rhin ,  Nationaltheater Mannheim, Teatro Zarzuela Madrit, Freiburg Theater, Tokio Bunka Kaikan, Shanghai Symphony Concert Hall, Wuhan Quintai Concert Hall, Beijing Concert Hall, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Polska Opera Królewska, Het Concertgebouww Amsterdamie, Konzerthaus w Wiedniu, Citè de la musique w Paryżu, Filharmonia w Kolonii, De Singel w Antwerpii,  na festiwalach -Tongyeong International Music Festival ( TIMF), Holland Festival, Maerz Festival Berlin, Wiener Festwochen , Salzburg Festspiele, Biennale Musica Wenecja, Schwetzingen Festival, Warszawska Jesień, NODO Festival, Ostrava Days) współpracując z takimi dyrygentami jak : Harry Bicket ,Ivor Bolton, Attilio Cremonesi , Andreas Spering , Paolo Carignani, Emilio Pomarico, Michel Tabachnik, Jean Christoph Spinosi, Friedemann Layer, Maximiano Valdés, Jean Tubery, Sebastien Rouland,  Johannes Debus, Tito Ceccherini, Beat Furrer, Daniel Grossman, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Wojciech Michniewski, Jacek Kasprzyk, Marco Angius, Evan Christ, Marek Moś, Ryszard Zimak, Lilianna Stawarz, Władysław Kłosiewicz,  Zbigniew Graca, Ruben Silva, Kai Bumann, Przemysław Fiugajski, Dawid Runtz, Lilianna Krych.

  Kreowała role w inscenizacjach m.in takich twórców jak: Trisha Brown( Sciarrino - Izumi), Robert Carsen( Handel - Ruggiero, Janacek - Varvara), Rebbeca Horn( Sciarrino - La Malaspina), Achim Freyer( Sciarrrino - La Malaspina), Vincent Boussard( Mascagni - Beppe), Ludger Engels(Sciarrino - Donna, Mozart - Cecilio, Handel - Rinaldo, Monteverdi - Penelope), Andrea Schwalbach( Sciarrino -Donna) , Mariusz Treliński( Puccini - Kate, Sikora - Bona),Katharina Thoma( Mozart - Annio), Ryszard Peryt( Handel - Rinaldo, Mozart -Giuditta, Dorabella, Cecilio,Rossini - Pippo, Czajkowski - Olga, Straszny Dwór - Jadwiga), Maciej Prus( Rossini - Tankred) , Jitka Stokalska( Rossini - Rosina, Angelina, Isabela, Mozart – Dorabella. Ramiro), Marek Weiss( Handel - Giulio Cesare), Jacek Tyski ( Haendel - Ruggiero, Sognando la morte),Natalia Kozłowska( Handel - Agrippina, Vivaldi - Farnace), Reinhild Hoffmann ( Sciarrino - Lady Macbeth), Pia Partum( Sciarrino - La Malaspina)Miron Hackenbeck( Nemtsev - Gisele), Joachim Schloemer( Les larmes du ciel, Engel der verzwieiflung,Nostalgia), Pia Partum( Sciarrino – La Malaspina), Kamila Siwińska ( Britten – Lucretia), Jarosław Kilian ( Haendel – Rinaldo).

    Posiada również bogaty repertuar koncertowy na który składają się recitale pieśni i muzyki kameralnej, dzieła oratoryjne  i wokalno-instrumentalne,   koncerty z zespołami muzyki dawnej(Collegium Musicum Koeln, Concerto Vocale, Il Tempo, MACV, La Fenice, Royal Baroque Ensemble, Capella Regia Polona), oraz współczesnej(Klangforum Wien, Algoritmo, Icarus, London Sinfonietta,Sinfonia Varsovia, AperOhr, Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble, Aukso, Ostravska Banda ).

 Od  2004, po debiucie w roli Lady Macbeth w operze “Macbeth” Salvatore Sciarrino w Luzernie zaliczana jest do czołowych  wykonawczyni utworów kompozytora na świecie – 2006 – 2008 –partia Izumi(  specjalnie dla niej napisana) w operze “Da gelo a gelo”(Schwetzingen, Paryż, Genewa), 2008- La Malaspina w “Luci mie traditrici”(Festiwal w Salzburgu, Wiedeń), 2009 – La Malaspina w ‘Luci mie traditrici” (Madrit), “L’altro giardino” – światowa premiera – Rzym, 2010 – L’altro giardino – Suzarra, La Malaspina w operze “Luci mie traditrici” (Berlin), 2011 –  specjalnie dla niej powstała  partia - La Donna w operze “Superfumina” – światowa premiera - Mannheim,  2012-13- Aachen),2011 - Sciarrino dedykował jej utwór “Cantiere del poema”-światowa premiera - Citta di Castello(2012 - Warszawska Jesień, 2016 - Wiener Konzerthaus, 2020 – Scena Muzyki Nowej, Warszawa), 2012  Lady Mabeth w operze “Macbeth”( Festiwal w Salzburgu ), 2015 - La Malaspina  w Luci mie traditrici( Wiener festwochen), 2016 - Donna - "Superflumina" Mannheim.2016 - La Malaspina w "Luci mie traditrici" na Festiwalu Warszawska Jesień oraz  specjalnie dla niej napisany utwór kameralny "Immagina il deserto" na Biennale w Wenecji oraz w Londynie . W 2017  roku "La nuova Euridice" S. Sciarrino w Teatro alla Scala pod dyrekcją Tito Ceccheriniego, w 2020 „Voci sottovetro” w Warszawie.

Również  dla niej swoją  pierwszą operę skomponował Wojciech Blecharz- Transcryptum( 2013). Dariusz Przybylski z myślą o niej napisał partię Apollo w swojej operze Orfeé( 2015), a w 2017 dedykował jej oraz Klaudiuszowi Baranowi i Piotrowi Hausenplasowi Chansons d'Appollon na mezzosopran, akordeon i wiolonczelę.

W 2021 – debiut reżyserski – spektakl Eroi(ne) dla Polskiej Opery Królewskiej.

Odznaczona brązowym medalem Gloria Artis oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Od 1999 roku prowadzi również działalność pedagogiczną. Obecnie pedagog śpiewu solowego( prof. ucz. dr hab.) na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Często zapraszana jest również do prowadzenia kursów mistrzowskich.

Wiceprezes Stowarzyszenia Dramma per Musica - organizator Festiwalu Oper Barokowych Dramma per Musica  oraz festiwalu Dramma per Musica w Warszawie.

 

 nagrania:

 J.Peri – Euridice (La Tragedia) WOK 2000

I.J.Paderewski – Complete songs (z Mariuszem Rutkowskim  DUX 2007)nominacja do Fryderyka 2008

K.Szymanowski – Pieśni (z Mariuszem Rutkowskim)DUX 2008 – nominacja do Fryderyka 2009,Nagroda – Selecionèe par ARTE,   Orfèe D’Or 2009

G.F.Haendel – Giulio Cesare (Giulio Cesare) WOK 2009

S. Sciarrino – Macbeth (Lady Macbeth) – Salzburgerfestspiele, Con legno 2012

S. Sciarrino – L’Altro giardino, Cantiere del poema – Stradivarius 2012

W. Lutosławski - Pieśni i kolędy( z Mariuszem Rutkowskim) DUX 2013- nominacja do Fryderyka

O.Kolberg - Pieśni( z Mariuszem Rutkowskim) DUX 2014, Orfèe D'Or 2015 dla pianisty Mariusza Rutkowskiego

I. J. Paderewski - Pieśni ( z Agnieszką Hoszowską - Jabłońską) DUX 2016 - nominacja do Fryderyka

A. Caldara - Maddalena ai piedi di Cristo(Amor terreno) - Polskie Radio 2017 - Nagroda Fryderyk 2018 w kategorii muzyka dawna, nagroda Feniks 2018

J.Zeidler - Missa D-dur - DUX 2018- nominacja do Fryderyka

M. Ptaszyńska - Missa solemnis - Chopin University Press 2018

Rime - baroque music recomposed by Maurizio Grandinetti ( z Ensemble Cordaeola) - DUX 2019

A. Zimmermann – Sinfonien – Die Soldaten ( z orkiestrą WDR)- bastille musique 2021

Duety romantyczne ( z Justyna Reczeniedi i Krzysztofem Traskowskim) – DUX 2022

Lekcje mistrzowskie od 11 do 20 VIII 2022 r.